PostHeaderIcon 2. Magyar Jövő Internet Konferencia (MJIK 2015)

2. Magyar Jövő Internet Konferencia (MJIK 2015)

Konferencia

Informatika, Műszaki tudományok

2015. november 11. 10:00

2015. november 11. 17

9:00 – 9:30 Regisztráció

1. Szekció: Smart City Ecosystems –
Intelligens városok és közösségek, koncepciótól a megvalósításig
Szekcióelnök: Dr. Bakonyi Péter elnök,
Jövő Internet Nemzeti Technológiai Platform

Köszöntők:
• Dr. Vajta László, dékán, BME Villamosmérnöki és Informatikai Kar
• Dr. Kovács Kálmán, elnök, FI NTP Smart City Tagozat

Trends in Smart City Infrastructures
Dr. Gódor István, Ericsson Hungary

European Smart City Plans and Experiences
Dr. Lutz Heuser, Urban Software Institute

Kávészünet

Amsterdam, Bécs, Temesvár és a CEU képviselőinek előadásai az okos város tervekről és tapasztalatokról (angolul)

12:45 – 13:30 Büféebéd

2. Szekció: Trendek az egészséginformatikában
Szekcióelnök: Dr. Mihálydeák Tamás dékán,
Debreceni Egyetem Informatikai Kar

Az SAP, a Debreceni Egyetem, a Széchenyi István Egyetem és más egyetemek képviselőinek előadásai az e-Healthcare igényeiről és jövő internet alapú megoldásairól
Előadások és vita az e-egészségügyi trendekről, orvosi alkalmazásokról, a 3D internet alapú kollaborációról.

15:00 – 15:30 Kávészünet

3. Szekció: Smart City internet architektúrák
Szekcióelnök: Dr. Sallai Gyula professor emeritus
BME és Jövő Internet Kutatáskoordinációs Központ

A Magyar Telekom, Miskolc, a BME és az MTA-SZTAKI képviselőinek előadásai az okos városok műszaki igényeiről és megoldásairól.
Előadások és vita Big Data, közösségi érzékelés, 5G infrastruktúra és intelligens közlekedés témakörökben.

17:00 Zárszó
Dr. Sallai Gyula, BME és FIRCC

Jövő Internet Kutatáskoordinációs Központ (FIRCC)
Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME)
Hírközlési és Informatikai Tudományos Egyesület (HTE)

1117 Budapest, Magyar tudósok krt. 2. (BME Informatikai épület)

Dr. Sallai Gyula, BME Professor emeritus, +36 (20) 3891602 sallai@tmit.bme.hu
Dr. Bakonyi Péter, BME-EIT, +36 (30) 9337637 bakonyip@eit.bme.hu

www.hte.hu/mjik2015

A 2. Magyar Jövő Internet Konferencia (MJIK 2015) az első konferenciához (MJIK 2014) hasonlóan a jövő internetének hazai szakmai fóruma lesz, amely az internet trendekről, a feltáruló lehetőségekről kíván átfogó képet adni. A jövő internete az innováció egyik legjelentősebb hajtóereje, a kibontakozó digitális ökoszisztéma és társadalom meghatározó eleme.
A konferenciát a Jövő Internet Kutatáskoordinációs Központ (FIRCC) és a Jövő Internet Nemzeti Technológiai Platform (FI NTP) rendezik, társrendezők a Hírközlési és Informatikai Tudományos Egyesület (HTE), a SMARTPOLIS projekt, a Hungarnet Egyesület és a rendezvénynek helyet adó Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME).
A jövő internet témakörének széles palettájából idén - a Horizon2020 Teaming pályázatán nyertes SMARTPOLIS projekt támogatásával - a Smart City és az e-Healthcare technológiáira és alkalmazásaira helyezzük a hangsúlyt. A konferenciát megnyitó „Smart City ecosystems” angol nyelvű szekcióban külföldi és hazai előadók mutatják be a jövő formálódó ökoszisztémájának infrastruktúráját, az európai és hazai tapasztalatokat és terveket. A délutáni két magyar nyelvű szekció egyikét az egészségvédelem témakörének, a másikat a jövő internet műszaki kérdéseinek, a Smart City mérnöki megvalósításának szenteljük.
A rendezvényre az HTE honlapján, www.hte.hu/mjik2015 lehet jelentkezni, a részvétel ingyenes.