PostHeaderIcon Adaptív oktatójátékok - egyénre szabott kihívások biológiai visszacsatolással

Adaptív oktatójátékok - egyénre szabott kihívások biológiai visszacsatolással

Workshop

2014. November 21. 15:00

2014. November 21.

1. Az Adaptív oktatójátékok koncepciójának és keretrendszerének bemutatása
2. Beszélgetés a "Biofeedback eszközökkel támogatott adaptív oktatójátékok" témakörben

Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem
Villamosmérnöki és Informatikai Kar
Automatizálási és Alkalmazott Informatikai Tanszék

1117 Budapest, Magyar tudósok krt. 2. Q. épület Q.B203 terem

Dr. Forstner Bertalan, forstner.bertalan@aut.bme.hu

A mobil alkalmazásboltokból rengeteg, különféle korosztálynak szánt oktatójáték érhető el. Ezek legnagyobb hátránya, hogy nehezen vagy egyátalán nem alkalmazkodnak a játékos képességeihez. Így a tanulás elég hamar frusztrációval, unalommal, vagyis az alkalmazásból való kiszállással végződik.

A tanulás során cél lehet fenntartani a pszichológiában jól ismert flow élményt, amikoris a játékos a képességeinek határán, erőfeszítéssel épp elérhető, de egyre nehezebb feladatokat kap, valamint erőfeszítéseiért látható jutalmat (pontot stb.) kap. A két koncepció összekötésére olyan keretrenszert hoztunk létre, amely biológia visszacsatolás eszközeit (EEG, EKG, szemmozgás követése, stb.) felhasználva az oktatójáték nehézségi szintjét folyamatosan utánállítja, a jutalmazásra javaslatot tesz.
A workshop során a keretrendszer működését, eszközök illesztését, illetve konkrét oktató alkalmazásokat elemzünk.