PostHeaderIcon Adaptív oktatójátékok - egyénre szabott kihívások biológiai visszacsatolással

Adaptív oktatójátékok - egyénre szabott kihívások biológiai visszacsatolással

Workshop

2015. november 20. 15:00

1. Az Adaptív oktatójátékok koncepciójának ismertetése és az elmúlt időszak kutatási eredményei
2. Beszélgetés a "Biofeedback eszközökkel támogatott adaptív oktatójátékok" témakörben

Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem
Villamosmérnöki és Informatikai Kar
Automatizálási és Alkalmazott Informatikai Tanszék

1117 Budapest, Magyar tudósok krt. 2
Q. épület
Q.B203 terem

Dr. Forstner Bertalan, forstner.bertalan@aut.bme.hu

A mobil alkalmazásboltokból rengeteg, különféle korosztálynak szánt oktatójáték érhető el. Ezek legnagyobb hátránya, hogy nehezen vagy egyátalán nem alkalmazkodnak a játékos képességeihez. Így a tanulás elég hamar frusztrációval, unalommal, vagyis az alkalmazásból való kiszállással végződik.
A tanulás során cél lehet fenntartani a pszichológiában jól ismert flow élményt, amikoris a játékos a képességeinek határán, erőfeszítéssel épp elérhető, de egyre nehezebb feladatokat kap, valamint erőfeszítéseiért látható jutalmat (pontot stb.) kap. A két koncepció összekötésére olyan keretrenszert hoztunk létre, amely biológia visszacsatolás eszközeit (EEG, EKG, szemmozgás követése, stb.) felhasználva az oktatójáték nehézségi szintjét folyamatosan utánállítja, a jutalmazásra javaslatot tesz.
A workshop során a keretrendszer működését, eszközök illesztését, osztályzó algoritmusokat, illetve konkrét oktató alkalmazásokat elemzünk.