PostHeaderIcon Az Akusztikai Osztályközi Bizottság tudományos ülése

Az Akusztikai Osztályközi Bizottság tudományos ülése

Tudományos ülés

2015. november 4, 15:00

Augusztinovicz Fülöp egyetemi tanár, (BME HRSzTsz): Épületek szerkezeti zaj elleni védelme: házat rugókra?
Fiala Péter, egyetemi adjunktus (BME HRSzTsz): Rezgésterjedés modellezése és verifikációja

MTA VI. Osztály, Akusztikai Osztályközi Bizottság

BME I épület

Dr. Vicsi Klára, az AOB elnöke, tud. tanácsadó, vicsi@tmit.bme.hu

A nagyvárosok közlekedési problémáit egyre növekvő mértékben igyekeznek föld alatt, ill. lakóterületek közelében vezetett vasútvonalakkal enyhíteni. Ez újfajta zajproblémát: szerkezeti úton terjedő zajok keletkezését vonja maga után. Az előadáoks adatokkal szolgálnak ezen zajok mértékéről, zavaró hatásáról és értékelési módjáról. Gyakorlati példák alapján ismertetki az egyre gyakrabban alkalmazott épületrezgés-szigetelési eljárásokat és anyagokat, a tervezést megalapozó szimulációs eljárásokat, a különféle szigetelések alkalmazásának gyakorlati lehetőségeit és buktatóit.