PostHeaderIcon Evolution and Theory: Philosophy, Psychology, Economics

Evolution and Theory: Philosophy, Psychology, Economics

Nemzetközi workshop

Interdiszciplináris (Filozófia, Közgazdaságtudomány, Pszichológia)

2015. november 25. 9.00

2015. november 25. 14.00

Evolution and Theory: Philosophy, Psychology, Economics. International Workshop
Preliminary Programme
Budapest University of Technology and Economics
Faculty of Economic and Social Sciences
Budapest, Hungary, 25th of November, 2015

9.00 - 9.05 Opening, Dr. György Andor, Dean of Faculty of Economic and Social Sciences
9.05 - 10.00 Prof. Emer. Kurt Dopfer (University of St. Gallen)
10.00 - 10.15 Discussion
10.15 - 10.30 Coffee break
10.30 - 11.30 Two 20-minute presentations on Evolutionary Psychology and 20-minute discussion
Prof. Lajos Izsó (Budapest University of Technology and Economics)
Prof. Tamás Bereczkei (University of Pécs)
11.30 - 11.45 Coffee break
11.45 - 12.45 Two 20-minute presentations on Philosophy and Evolution and 20-minute discussion
Dr. Gábor Zemplén (Associate Professor, BUTE)
Prof. Tihamér Margitay (Professor, BUTE)
12.45 - 13.00 Coffee break
13.00 - 14.00 Two 20-minute presentations on Evolution and Economics and 20-minute discussion
Prof. Stefan Okruch (Andrássy University Budapest)
Prof. Dietmar Meyer (BUTE)

Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar

danka.istvan@filozofia.bme.hu

Az evolúcióelmélet alapelvei a gazdaság- és társadalomtudományok terén egyre kiterjedtebb alkalmazást nyernek. Ennek ellenére - vagy talán éppen e széleskörű lehetőségek miatt - vitatott az evolúciós gondolat pontos szerepe e tudományokban. Amiben egyetértés látszik lenni, az az, hogy a darwini evolúciós paradigma néhány kulcsfogalma (többek között a variáció, replikáció és szelekció) számottevően hozzájárulhatnak bizonyos gazdasági, társadalmi és kulturális jelenségek leírásához.

Az "Evolution and Theory: Philosophy, Psychology, Economics" c. angol nyelvű, interdiszciplináris workshopon a filozófia, pszichológia és közgazdaságtan hazai és külföldi szakértői mutatják be az evolúcióelmélet alkalmazását saját tudományterületükön. Többek között szó lesz a viselkedési közgazdaságtan, a döntési mechanizmusok fejlődésére vonatkozó pszichológiai magyarázatok és az emergencia tudományfilozófiai fogalmának evolúcióelméleti hátteréről.

A rendezvény házigazdája a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gazdasági és Társadalomtudományi Kara.