PostHeaderIcon Hogyan készül Paks II? - Fórum az atomerőművi kapacitás fenntartásáról

Hogyan készül Paks II? - Fórum az atomerőművi kapacitás fenntartásáról

Előadás és vita, Szimpózium, Konferencia

Fizika, Műszaki tudományok

2014. November 12. 17:00

Előadók:
Prof. Dr. Aszódi Attila, egyetemi tanár, Paksi Atomerőmű teljesítményének fenntartásáért felelős kormánybiztos
Fichtinger Gyula, Országos Atomenergia Hivatal főigazgatója
Nagy Sándor, MVM Paks II Zrt. Vezérigazgatója

Energetikai Szakkollégium

Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, I épület
1117 Budapest, Magyar Tudósok körútja 4.

Batta Alexandra, +36 (30) 3481928, batta.alexandra@eszk.org

www.eszk.org/paks2

Napjaink egyik legvitatottabb kérdése a Paksi Atomerőmű bővítése, ami mellett az Energetikai Szakkollégium sem mehet el szó nélkül. Ezért érezzük fontosnak egy olyan rendezvény megszervezését, amely biztos forrásból szolgáltat információkat a paksi kapacitás fenntartásáról. A beruházás összetettsége miatt meg sem próbálunk minden részletet tisztázni, rendezvényünket kimondottan a projektre élezzük ki, amihez a témában leginkább érintett előadókat kértük fel hatósági, beruházói, illetve kormányzati oldalról.
Meghívott előadóink (Prof. Dr. Aszódi Attila, kormánybiztos; Fichtinger Gyula, Országos Atomenergia Hivatal főigazgatója; Nagy Sándor, MVM Paks II Zrt. vezérigazgatója) 20-25 percben ismertetni fogják az esetleges hálózatra termelésig tartó időszak feladatait, mely utána a remélhetőleg számos felmerülő kérdésekre is választ adnak fél órában. Szeretettel várjuk az érdeklődőket, honlapunkon lesz lehetőség előzetes regisztrációra, viszont nem feltétele a részvételnek.