PostHeaderIcon Korszerű kutatások az infokommunikációban - bemutatkoznak a Hálózati Rendszerek és Szolgáltatások Tanszék Doktoranduszai

Workshop

2014. november 19. 14:00

2014. november 19. 16:30

1. Wiandt Bernát: Self-organized Split and Rejoin Maneuvers in Autonomous Flocks
2. Petkovics Ármin: Crowdsensing in Smart Cities
3. Milánkovich Ákos: Energy Efficiency in Wireless Sensor Networks
4. Firtha Gergely: Sound Field Synthesis of Moving Virtual Sources
5. Mészáros András: Optimal Control Scheme of Single Queue Multiple Server Systems

Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem
Villamosmérnöki és Informatikai Kar
Hálózati Rendszerek és Szolgáltatások Tanszék

1117 Budapest, Magyar tudósok krt. 2. I. épület I.B.110 terem

Dr. Fazekas Péter, fazekasp@hit.bme.hu

Napjainkban az infokommunikációs ipar a gazdaság egyik húzóágazata, ezért rendkívül fontos a területen végzett magas színvonalú kutatási és fejlesztési tevékenység. A Hálózati Rendszerek és Szolgáltatások Tanszék elsősorban a hálózati, kommunikációs informatikai paradigma területén végez aktív kutatásokat. Ezekbe enged betekintést ez az esemény. Fiatal doktoranduszaink közérthetően, magyar nyelven (de angol nyelvű diák segítségével) mutatnak be egy-egy kutatási területet. Hogyan csatlakoznak autonóm eszközök egy rajhoz? Hogyan lehet a tömeget, mint érzékelőket használni egy okos városban? Milyen módon lehet egy vezetéknélküli érzékelőhálózatban az energiahatékonyságot növelni? Hogyan kell mozgó hangforrások által gerjesztett hangteret szintetizálni? Hogyan lehet egy többkiszolgálós rendszerben optimálisan elosztani a feladatokat? Ezekre a kérdésekre kaphat választ minden kedves résztvevő.