PostHeaderIcon Kreatív közterek és "okos város" fejlesztések Szentendrén.

Kreatív közterek és "okos város" fejlesztések Szentendrén.
A Kerényi Közösségi Park koncepciója.

Szimpózium: Az okos város fejlesztések helyi lehetőségei, a Kerényi park megújításának városfejlesztési, építészeti, kertépítészeti, informatikai megközelítései
Kiállítás: Építész-, valamint forma és vizuális környezettervező mérnök hallgatók koncepciótervei Szentendre város helyszínein

Építészettudomány, építészet, forma- és környezettervezés

A rendezvény időpontja:
2017. november 9. csütörtök 16:00

A rendezvény helyszíne:
Offline Center
2000 Szentendre, Ady Endre út 6.

Szervező intézmény(ek):
Partnerkapcsolatban a Rajzi és Formaismereti Tanszék, BME Építészmérnöki Kar, valamint Szentendre Város Önkormányzata

Sebestény Ferenc DLA építész, h. tanszékvezető (BME)
(mail: sebesteny.ferenc@rajzi.bme.hu, tel: +36 1 463 3048)
Sólyomné Gyürk Dorottya kulturális alpolgármester
(mail: gyurk.dorottya@szentendre.hu tel: +36 26 785-046)

A BME Építészmérnöki Kar Rajzi és Formaismereti Tanszéke Szentendre Város Önkormányzatának felkérésére 2017. évben oktatási és kutatási-tervezési programot indított szentendrei helyszínek, területek, intézmények fejlesztésében való közreműködésre. Az együttműködés során olyan építészeti, forma- és vizuális környezettervezési témák és projektek kerülnek előtérbe, melyekben az egyetemi munkacsoport a város jelenlegi és távlati elképzeléseit korszerű, "okos város" megoldásokat is beépítő javaslatokkal tudja segíteni. A Kerényi parkra készített tanulmányok és koncepciótervek a lakosság – és kiemelten az ifjúság – kreatív időtöltését, közösséget építő tevékenységeit próbálja segíteni az építészet, környezet- és tárgytervezés, valamint az informatika és a közösségi média eszközeivel – nagy hangsúlyt fektetve a lakókkal, a jelenlegi és jövőbeli használókkal való intenzív kommunikációra, interaktív programalkotásra.
A szimpózium és kiállítás az eddigi eredményeket mutatja be, valamint ismerteti a program jövőbeli céljait és feladatait.

A rendezvény programterve:
I. KÖSZÖNTŐ:
Verseghi-Nagy Miklós polgármester

II. ELŐADÁSOK:
- Sólyomné Gyürk Dorottya kulturális alpolgármester:
Művészeti, kulturális törekvések Szentendrén. Köztéri fejlesztések a kiállítási projektek mentén.
- Aba Lehel főépítész:
Városrendezési és építészeti elképzelések az okos város fejlesztési program mentén
- ÉMI tudásközpont:
Szentendre – smart city témában (Concerto program és Solar decathlon projekt)
- Szikra Renáta művészettörténész:
Kertek, parkok Szentendrén. A Kerényi park.
- Sebestény Ferenc építész:
Építészeti, környezettervezési és oktatási meggondolások egy közösségi park tervezése kapcsán.

III. HALLGATÓI TERVEK PREZENTÁCIÓJA

IV. KIÁLLÍTÁSMEGNYITÓ
Építész-, valamint forma és vizuális környezettervező mérnök hallgatók koncepciótervei Szentendre Város helyszínein