PostHeaderIcon Lakóépületek helyspecifikus teljesítmény-optimalizálásának lehetősége építészeti eszközökkel

Előadás, bemutató és beszélgetés

Építészmérnöki tudományok és Építőművészet

2014. november 20. 17:00

2014. november 20. 19:00

Előadás a Kutatóegyetem TÁMOP-4.2.1/B-09/1/KMR-2010-0002 IKT-P6 Intelligens ház - intelligens környezet projekt kutatási eredményeiről és folytatásáról.

Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, BME Építészmérnöki Kar

BME, K épület 210. terem

Kolossa József DLA, egyetemi docens
Építészmérnöki Kar, Lakóépülettervezési Tanszék
kolossa.jozsef@lako.bme.hu

www.lako.bme.hu

A világ energiafelhasználásnak 40%-át az épületek energiafogyasztása adja. Magyarországon a fajlagos energiahasználás aránya megközelítően kétszerese a nyugat-európai országokénak. Mivel Magyarország energiaigényének 80 %-át külföldről szerzi be, ezért az országnak kiemelt érdeke olyan kutatások, majd ezek alapján irányelvek és szabványok készítése, amelyek az épületek energia-fogyasztásának radikális csökkentését eredményezik.