PostHeaderIcon "Negyed évszázad a fenntarthatóságért" - a BME Környezetgazdaságtan Tanszékének 25 éves szakmai múltja, jelene és jövője

Ünnepi tudományos ülés

Közgazdaságtudomány, interdiszciplináris

2014. november 20. 16:00

2014. november 20. 18:30

Múlt, jelen, jövő - tanszékvezetői beszámolók a Környezetgazdaságtan tanszék fenntartható fejlődéssel kapcsolatos tudományos és kutatási tevékenységéről, tekintettel az elért hazai és a nemzetközi eredményekre és jövőbeli elképzelésekre. A tudományos előadások a térségi és ágazati fenntarthatóság témaköreit ölelik fel.
Előadók: Prof. Dr. Szlávik János, Dr. Valkó László, Dr. Csete Mária és tanszéki munkatársak.

Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar, Környezetgazdaságtan Tanszék

BME Környezetgazdaságtan Tanszék, Q épület

Buzási Attila
e-mail: buzasi@eik.bme.hu
telefon: +36 1 463 2018+36 1 463 2018

www.kornygazd.bme.hu

A Környezetgazdaságtan Tanszék hosszú évek óta számos hazai és nemzetközi kutatási és oktatási projektben vett részt, illetve vezetett a fenntarthatóság témaköréhez kapcsolódva. A tanszék kutatási témái elsősorban a fenntartható környezet- és erőforrásgazdálkodás különböző területeire terjednek ki. Ilyenek például: fenntartható mobilitás, társadalmi felelősségvállalás, felelős kormányzás, épületenergetika, fenntartható városfejlesztés, fenntarthatósági audit, fenntartható energiagazdálkodás, klímaváltozás térségi és ágazati hatásainak vizsgálata stb. A Környezetgazdaságtan Tanszék nemzetközi kutatási tevékenysége az utóbbi 5-8 évben például FP6-os, FP7-es, ESPON, Central Europe, Intelligent Energy Europe és számos Interreg típusú projekt formájában valósult meg. A 2005-2014 közötti időszak az UNESCO Fenntartható Fejlődés Évtizede, melynek témaköréhez a tanszék két, a fenntartható fejlődés oktatásának témáját felölelő Grundtvig (Lifelong Learning Programme) projektje kapcsolódik. A Műegyetemi TÁMOP projekt keretében pedig a “Klímavédelem, globális éghajlatváltozás” és a “Fenntarthatóság/fenntartható fejlődés” témájában folytatták vizsgálataikat a tanszék munkatársai. A hazai és nemzetközi kutatások egyaránt hozzájárultak a kapcsolódó szakmai eredmények hazai és nemzetközi, referált tudományos folyóiratokban történő bemutatásához. A "Negyed évszázad a fenntarthatóságért" - a BME Környezetgazdaságtan Tanszékének 25 éves szakmai múltja, jelene és jövője című ünnepi tudományos ülés célja az eddigi kutatási eredmények bemutatása és jövőbeli felelős válaszok felvázolása.