PostHeaderIcon Szociális robotok a 21. században: ha összefog az etológia, az informatika és a robotika

Előadás és vita

Biológia, Informatika, Műszaki tudományok

Védnök:
Magyar Tudományos Akadémia

2011. november 16. 17:00

2011. november 16. 19:00

A három előadásból álló sorozat a robotfejlesztés egyik égető problémáját járja körbe: milyenek legyenek azok a segítő, kiszolgáló robotok, amelyek a nem is olyan távoli jövőben körülvesznek majd minket a hétköznapokban. Hogyan viselkedjenek, kommunikáljanak, mutassanak-e érzelmeket? Vajon az emberi viselkedés szolgáljon mintául a tervezésükkor, vagy találhatunk alkalmasabb modellt? A válaszokat a szakterületen úttörő kutatásokat folytató magyar tudósoktól hallhatják.

Miklósi Ádám (az MTA dr., tszv. egy. tanár, ELTE Etológia Tanszék):

Kovács Szilveszter (PhD, egy.doc., tszv., Miskolci Egyetem Általános Informatikai Tanszék):
Etológiai inspirációjú HRI modell alkalmazása: hogyan szimulálható a kutya ember iránti kötődése

Korondi Péter (az MTA dr., egy. tanár, BME Mechatronika Optika és Gépészeti Informatika Tanszék):
Eto-robotika és hűséges okostelefonok: legyen hasznos és igazi társ!

ELTE Etológia Tanszék,
BME Mechatronika Optika és Gépészeti Informatika Tanszék,
Miskolci Egyetem Általános Informatikai Tanszék

BME, MG épület FEA terem (Műegyetem rakpart – Bertalan Lajos u. sarok)