PostHeaderIcon Szoftverfejlesztés támogatása szakterület-specifikus modellezéssel

Szoftverfejlesztés támogatása szakterület-specifikus modellezéssel

Workshop

Védnök:
Magyar Tudományos Akadémia

2013.11.22, 14.30

2013.11.22, 17.00

A workshop témája a szakterület-specifikus modellezés és modellfeldolgozás alkalmazásfejlesztésben betöltött szerepének bemutatása és beszélgetés formájában történő megvitatása. A workshop során bemutatjuk a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Automatizálási és Alkalmazott Informatikai Tanszékén több mint tíz éves múltra tekintő modellezési és modellfeldolgozási tapasztalatunkat magában foglaló keretrendszert, amely hatékonyan támogatja a modellvezérelt fejlesztést, ezáltal gördülékenyebbé teszi a fejlesztési folyamatot, növeli az elkészült szoftvertermékek minőségét és csökkenti a piacra kerülési időt. A workshop célja, hogy a téma iránt érdeklődők gondolatokat cseréljenek, valamint megvitassák a téma különböző aspektusait, aktuális trendjeit.

Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem
Villamosmérnöki és Informatikai Kar