PostHeaderIcon The training reactor as a tool for education and research: Technical support activities provided by the Institute of Nuclear Techniques

The training reactor as a tool for education and research:
    Technical support activities provided by the Institute of  Nuclear Techniques

Előadás

Műszaki tudományok, Fizika

2014. november 07. 09:00

2014. november 07. 12:00

Előadók:
Dr. Szalóki Imre, BME Nukleáris Technikai Intézet
Dr. Czifrus Szabolcs, BME Nukleáris Technikai Intézet
Csige András, Nukleáris Technikai Intézet

Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, Természettudományi Kar, Nukleáris Technikai Intézet

BME R épület 215. terem
BME Oktatóreaktor

Dr. Czifrus Szabolcs, BME Nukleáris Technikai Intézet
email: czifrus@reak.bme.hu, +36 (1) 4632523

www.reak.bme.hu/magyartudomanyunnepe_2014

A BME Nukleáris Technikai Intézeténél (NTI) folyó oktatási és kutatási munka kiemelt fontosságú a magyar nukleáris ipar számára. Mind a Paksi Atomerőmű, mind az Országos Atomenergia Hivatal szakembereinek jelentős része itt folytatta graduális tanulmányait vagy szakmérnöki képzésen tanult az NTI-nél. AZ elmúlt időszakban - többek között közel 200 vitnami kolléga képzésével - jelentős nyitás történt a külföldi egyetemek hallgatóinak, oktatóinak nukleáris irányú képzése felé is. Ezzel párhuzamosan az NTI az Atomerőmű indulása óta tevékeny részt vállal a biztonságnöveléssel összefüggésben álló különböző kutatás-fejlesztési feladatok, elemzések megoldásában. A rendezvény keretében bemutatjuk az Oktatóreaktort (látogatással együtt), az NTI szerepét néhány érdekes K+F terület kiemelésével. Szintén bemutatjuk az intézet angol nyelvű kurzusait, nukleáris képzéseit. A hallgatóság megismerkedhet egy olyan innovációval, melyet az NTI szakemberei az elműlt időszakban telepítettek a Paksi Atomerűműbe. Az előadások és a látogatás angol nyelven folyik! A reaktorlátogatás miatt a rendezvény regisztrációköteles!
Bővebb információ: http://www.reak.bme.hu/latogatas.html, illetve balla@reak.bme.hu.