PostHeaderIcon Úton az erőforrás-hatékonyság tervezése felé

Úton az erőforrás-hatékonyság tervezése felé

Konferencia

Közgazdaságtudomány, interdiszciplináris

2015. november 12. 14:00

2015. november 12. 18:00

A BME Környezetgazdaságtan Tanszékének RESPLAN: Erőforrás-hatékonysági Tervezési Program Elindítása c. projektjének (ED_13-1-2013-0023) konferenciája. Az eseményen a projekt keretében elkészült tanulmányok (energetika és bányászat, valamint mezőgazdaság, vidékfejlesztés és vízgazdálkodás) kerülnek bemutatásra, illetve átfogó képet adunk a erőforrás-hatékonyság felé történő szakpolitikai átmenet főbb konfliktus pontjairól és lehetőségeiről. /Az előadókat és az előadáscímeket is tartalmazó programot a Környezetgazdaságtan Tanszék és a Fenntarthatósági és Erőforrás-gazdálkodási Kompetencia Központ honlapján tesszük közzé./

Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar, Környezetgazdaságtan Tanszék
Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem – Fenntarthatósági és Erőforrás-gazdálkodási Kompetencia Központ
Magyar Földtani és Geofizikai Intézet

BME Q épület

Szabó Mariann
Email: szabo_m@eik.bme.hu
Telefon: +36 (1) 4632018

www.kornygazd.bme.hu

A projekt kedvezményezettje, a BME Környezetgazdaságtan Tanszék hosszú évek óta számos hazai és nemzetközi kutatási és oktatási projektben vett részt, illetve vezetett a fenntarthatóság témaköréhez kapcsolódva. A tanszék kutatási témái elsősorban a fenntartható környezet- és erőforrásgazdálkodás különböző területeire terjednek ki. Az Erőforrás-hatékonysági Tervezési Program (RESPLAN) projekt küldetése a természeti erőforrás gazdálkodással kapcsolatos szakpolitikai tervezés támogatása, a tervezők közötti együttműködés elősegítése, valamint a minisztériumi stratégiai tervezés szakmai megalapozottságának és társadalmasításának megerősítése. A Program tehát a természeti erőforrás gazdálkodással kapcsolatos „jó kormányzás” és szemléletformálás egyik lehetséges eszköze. A Program átfogó célja egy olyan többoldalú mechanizmus életre hívása, amely a stratégia- és jogalkotási folyamatok kezdeti fázisában – „nem kötelező” ajánlások formájában – útmutatást ad e dokumentumok tervezői és más érdekeltek számára a fenntartható természeti erőforrás-gazdálkodás szempontjainak beépítésének lehetőségeire, illetve felhívja a figyelmet az esetleg kockázatokra, kedvezőtlen hatásokra és következményekre.