PostHeaderIcon VehicleICT projekt - A járműipar és a közlekedés támogatása információs és kommunikációs technológiákkal

Workshop

2014. November 21. 13:00

2014. November 21.

1. A VehicleICT pojekt bemutatása
2. Beszélgetés az "Intelligens közlekedés: a járműipar és járműirányítás IKT igényei" témakörben

Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kar (AUT, HIT, TMIT Tanszékek)
BME Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Kar
BME Egyesült Innovációs és Tudásközpont

1117 Budapest, Magyar tudósok krt. 2. Q. épület Q.B203 terem

Dr. Lengyel László, lengyel@aut.bme.hu
Dr. Ekler Péter, ekler.peter@aut.bme.hu
Dr. Szalay Zsolt, zsolt.szalay@auto.bme.hu
Dr. Jereb László, jerebl@eit.bme.hu

A mai jármű, a szállítási kapacitásán túl, egy mozgó egység, amely lokális információk célorientált közvetítését végzi. A jármű saját állapotára és eseményeire vonatkozó adatok és az általa mért környezeti információk célközönsége egyrészt a jármű utasai (beleértve e vezetőt), valamint az arra igényt tartó környezet (más járművek, intelligens kapuk, központi tároló és feldolgozó). A jármű releváns - aktuális helyi adatokon alapuló - szolgáltatásokat nyújt a külvilágnak és szolgáltatásokat fogad a külvilágtól.

A VehicleICT egy fejlesztési és szolgáltatási keretrendszert ad a következő célokkal:
- A közlekedés és a jármű szakterület támogatása ICT megoldásokkal
- A jármű és közlekedés területen tevékenykedők, az utasok és a járművek vezetőinek segítése alkalmazásokkal és szolgáltatásokkal
A Vehicle ICT egy közös platform… (Connected Car alkalmazások fejlesztése, nagy adatmennyiség elemzése és felhasználása) …mobil eszközökre… (adatgyűjtés, kommunikáció, megjelenítés) …és szerver oldalra… (adattárház építés, elemzés, trendek, előrejelzések) …hogy Te a saját ötleteidre összpontosíthass!

A keretrendszer alkalmazási területei: Térkép alapú megoldások; Járműhasználat (szerviz, jármű flották, biztosítók); Járműbiztonság; Járműdiagnosztika (vehicle health); Jármű, mint szenzor; Médiaorientált tartalommegosztás; Smart city és közösségi szolgáltatások; V2V kommunikáció, Biztonságos V2V protokoll; Board Computer; Eco Driving; Sávelhagyás figyelése; Biztonságos előzés; Automatikus parkolás és útdíj fizetés; Szabad parkolóhelyek keresése, parkolási javaslatok; Utas biztonság; Forgalomszámlálás.